«З Вами - для Вас!»
Центр соціально-психологічної реабілітації дітей
та молоді з функціональними
обмеженнями Солом'янського району м. Києва
центр реабілітаціїм. Київ
вул. Ярослава Галана, 2
центр реабілітації Пн-Чт:9:00-18:00
Пт:9:00-17:00
центр реабілітації(044) 457 12 75

6 квітня 2016 року заступник голови КМДА Старостенко Г.В. завітала до «Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями» Солом’янського району на Великодній майстер-клас для дітей та молоді з інвалідністю.

Разом з вихованцями Центру та соціальними педагогами, які під час майстер-класу виготовляли Благовіщенських пташок, ляльок-мотанок «Благополучниця», ліпили з солоного тіста обереги, малювали писанки та майстрували Великодніх курчат, Ганна Вікторівна радо доєдналася до виготовлення весняних сувенірів. «Головне на чому потрібно сконцентруватись в період посту, в період підготовки до Великодня, це допомога тим, хто її найбільше потребує - зауважила заступник голови КМДА. Ми як київська міська влада намагаємось зробити все, щоб наше місто було більш зручнім для тих, хто має функціональні обмеження».

Майстер-клас на Солом’янці - це один з майстер-класів на Великодню тематику, які зараз тривають на базі районних «Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями» столиці. Цього року 16 та 23 квітня за доброю традицією на передодні Великодня на базі галереї «Соборна» Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору Української православної церкви будуть проведені майстер-класи з писанкарства для дітей та молоді з інвалідністю, де учасники за допомогою досвідчених викладачів опановують техніку писанкарства, зможуть навчитися правильно тримати писачок, підбирати колір та візерунок.

Вже кілька років поспіль ЦСССДМ м. Києва впроваджується система заходів соціокультурної реабілітації, розвитку творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю. Традиційним стало проведення загальноміських заходів - Фестивалю творчості «Повір у себе», Фестивалю рибної ловлі «Золота рибка», які зазвичай охоплюють до 1600 осіб з інвалідністю. Окрім цього на рівні районів проводяться екскурсії, майстер-класи, літературні вечори, клуби спілкування молоді, тематичні свята та ін. Під час спільної роботи на майстер-класі Старостенко Г.В. із задоволенням спілкувалася з дітьми та батьками, цікавилася їх життям та проблемами. До зустрічі доєдналися начальник Служби у справах сім’ї та дітей Танцюра В.А., директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Колобова Я.В., заступник голови Солом’янської РДА Горпинченко О.І. , директор Солом’янського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бочарова Н.М., представники районної влади, соціальні працівники.

В ході спілкування підіймалося питання щодо необхідності створення більшої кількості «Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями» (наразі у складі мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва працюють 5 таких Центрів). Заклади стали «другою домівкою» для клієнтів, бо отримані там послуги є комплексними, багаторівневими та здійснюються на постійній основі. Мережею Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва і в рамках роботи цих закладів і поза закладами (на рівні програм) в районах системно надаються послуги різного напряму (психологічні, соціально-педагогічні, правові, медичні, інформаційні та ін.) близько 3 тис. дітям та молодим людям з інвалідністю та їх батькам. Всього у столиці близько 10 тис. дітей та 15 тис. молодих людей з інвалідністю.

Актуальними під час спілкування з заступником голови КМДА були питання розширення спектра послуг у Центрах соціально-психологічної реабілітації, вдосконалення механізму підготовки дітей з інвалідністю до школи, до самостійного життя, створення програм профорієнтації для молоді та ін.; торкнулися і питання реформування системи інтернатів. Але найважливіше, що підкреслювали і батьки, і представники влади, що будь-яка дитина, зокрема, дитина з інвалідністю повинна виховуватись саме у сім’ї та отримувати реабілітацію, а її батьки підтримку та допомогу професіоналів-соціальних педагогів та соціальних працівників.